Latvijas skolas soma

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis, sākot ar 2018. gada septembri, ir nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, un kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu.

Programmas “Latvijas skolas soma” pasākumi 2022./2023. m.g. 1. semestrī.

2022. gada 5. oktobrī pēc ilgāka laika Turlavas pamatskolas skolēniem atkal bija iespēja klātienē izbaudīt mākslas un kultūras vērtības programmā “Latvijas skolas soma”.

Šoreiz uz Liepājas teātra izrādi “Polianna” devās 3. un 4. klases skolēni kopā ar savām skolotājām.

Pēc izrādes skolēni atzina, ka ir izbrīnīti par lieliskajiem aktieriem un daudz vairāk domā par tādiem bērniem kā Polianna.

2022. gada 8. novembrī uz Liepājas Leļļu teātra izrādi “Dauka. Labie jautājumi” devās 5. un 6. klases skolēni. Viņi mēģināja atpazīt atveidoto fizisko un emocionālo vardarbību. Pēc izrādes skolēni atzina, cik svarīgi ir sarunāties gan vienam ar otru ģimenē, gan arī skolā. Bet mācību stundās pēc izrādes skolēni trenējās uzdot “Labos jautājumus” un uz tiem arī atbildēt.

2022. gada 24. novembrī mūsu skolas 7., 8. un 9. klases skolēni devās uz I. Zeberiņa Kuldīgas pamatskolu, lai noskatītos tieši pusaudžiem domāto teātra izrādi “Klusētāji”. Klases stundās jaunieši bija runājuši par vienaldzību, dalījušies savās pārdomās par to, kad vajadzētu, bet kad nevajadzētu klusēt. Savukārt pēc izrādes noskatīšanās skolēni atzina, ka varējuši atpazīt dažus savus skolas biedrus. Un tas nozīmē, ka dažādi esam arī šobrīd skolās, bet mums visiem jācenšas saprasties.

Jauniešus pārsteidza un iepriecināja modernais teātra izrādes veids.