Latvijas skolas soma

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis, sākot ar 2018. gada septembri, ir nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, un kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu.

PROGRAMMAS “LATVIJAS SKOLAS SOMA” PASĀKUMI 2023./2024. m.g.

Neskatoties uz brīvdienu, sestdien, 16. decembrī, mūsu skolas vecāko klašu skolēni cēlās agri, lai dotos uz Rīgu un Latvijas Nacionālajā teātrī noskatītos izrādi “Sudraba slidas”. Tas bija iespējams, pateicoties programmas “Latvijas skola soma” finansiālajam atbalstam. Visiem ļoti patika teātra atmosfēra, bet izrādes sižets pietuvināja gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem. Daudz bija jādomā par draudzību, attiecībām ģimenē. Pēc izrādes skolēni kopā ar skolotājām izstaigāja Ziemassvētku tirdziņu Doma laukumā un pavēroja, kā stikla studijā darbojas dīdžejs Toms Grēviņš, īstenojot labdarības akciju “Dod pieci!”.

3. oktobrī Turlavas pamatskolas 1.-4. klašu skolēniem, pateicoties programmas “Latvijas skolas soma” atbalstam, bija iespēja apmeklēt koncertuzvedumu “Apburtā princese” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Pirms tam skolēni latviešu valodas stundās bija lasījuši pasaku “Apburtā princese” un pārrunājuši pasakas notikumus un pamācības. Bet klases stundās visi bija vienojušies par kultūras iestādēs pieņemto uzvedību un apģērbu. Pēc pasākuma skolēni mūzikas stundās aktualizēja redzētos mūzikas žanrus – operu, baletu – un dalījās savos iespaidos par redzēto.

1. novembrī 5. un 6. klases skolēni devās uz Rīgu, lai programmā “Latvijas skolas soma” darbotos Imanta Ziedoņa izlaušanās istabā. Tā skolēniem bija jauna, bet ļoti interesanta pieredze. Palīdzēja tas, ka iepriekš skolēni bija iepazinušies ar I. Ziedoņa pasaku tēliem un sižetiem.